ZSS laureatem konkursu Kamienie Pamięci

Szkolne Koło Naukowe Historyków po raz czwarty z rzędu zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu IPN “Kamienie Pamięci”. Podsumowanie projektu odbyło się w Warszawie 28 września 2021 roku w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. 

Edycja zatytułowana “Bohaterowie opozycji demokratycznej 1981-1983” nawiązywała do 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku. Finaliści zwiedzili muzeum przy ulicy Rakowieckiej, które od 1945 roku pełniło funkcję głównego więzienia politycznego. Przetrzymywano w nim najważniejsze postacie powojennego podziemia niepodległościowego oraz działaczy opozycji demokratycznej. 

Bohaterem projektu realizowanego w roku szkolnym 2020/2021 przez P. Bohdanowicza i M. Nowaka został Dariusz Jaworski (1963-2020) – działacz podziemnej “Solidarności”. 

Opiekun KNH i koordynator projektu: p. Dariusz Koziński. 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content