Wycieczka do Olsztyna i na Pola Grunwaldu

27 kwietnia 2023 r. uczniowie z klas 2 Ti, 3Ti, 4Ti, 4TdC, 4TsA i 3LoB wraz z opiekunami p. Urszulą Fabijańską, p. Anną Augustynowicz, p. Oliwią Ubecką i p. Arkadiuszem Augustynowiczem zwiedzali Olsztyn i Pola Grunwaldu.

Podczas zwiedzania muzeum i miejsca bitwy na Polach Grunwaldu młodzież uczestniczyła w lekcji historii dotyczącej sprowadzenia na ziemie polskie Zakonu Krzyżackiego oraz bitwy z 15 lipca 1410 roku.

W Olsztynie uczestnicy wycieczki zwiedzali zamek i miasto. Oglądali wystawę „Copernici tempus et studium. Czas i praca Kopernika”, spacerowali uliczkami Starego Miasta, podziwiali Wysoką Bramę, fragmenty murów obronnych oraz barokową zabudowę.

Ostatnim punkt to Kampus Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, położony nad Jeziorem Kortowskim. Może wśród uczniów Samochodówki są przyszli studenci UWM?

Organizator wycieczki: p. Oliwia Ubecka.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content