Uroczystość „Nie mów, że już czas w ostatnią drogę iść”

80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

W związku z przypadającą 19 kwietnia 2023 roku 80. rocznicą powstania w getcie warszawskim młodzież naszej szkoły zrealizowała wiele przedsięwzięć mających na celu upamiętnienie tych, którzy podjęli się heroicznej walki o „godność”.

Szkolne Koło Teatralne wspólnie z Klubem Szkoły Dialogu, pod kierunkiem p. A. Kaniewskiej – Kwiatkowskiej, p. M. Jarlińskiej i p. P. Gawineckiej, przygotowało uroczystość „Nie mów, że już czas w ostatnią drogę iść”, podczas której uczniowie przypomnieli tragiczne dzieje narodu żydowskiego. W spektaklu przywołano fragmenty wywiadu Hanny Krall z Markiem Edelmanem, odwołano się do poezji i muzyki obrazujących historię powstania w getcie warszawskim.

W uroczystości brała udział społeczność szkolna Samochodówki.

Szkoła przystąpiła również do Akcji Żonkile realizowanych przez Muzeum POLIN

Galeria zdjęć

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content