„Upoluj swoją książkę” 2023

„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach” – pisał Cyceron.

„Samochodówka” bierze udział w dziewiątej edycji ogólnopolskiego projektu „Upoluj swoją książkę”, będącego częścią kampanii CZYTAJ PL. W tym roku przebiega pod hasłem „Akcja szyta na miarę”. Jej organizatorzy stawiają na różnorodność, inkluzywność i łatwą dostępność, przekonując, że czytanie jest naprawdę dla każdego! Bezpłatny dostęp (w formie e – booków lub audiobooków) do 18 dzieł cenionych autorów trwa od 2 do 30 listopada 2023 r.

 

Co należy zrobić, aby przeczytać książkę lub jej posłuchać?

  1. Pobrać aplikację mobilną Woblink (IOS/Android) ze Sklepu Google lub App Store. Jeśli ją masz, to pamiętaj o aktualizacji!
  2. Zalogować się na swoje konto lub stworzyć nowe.
  3. Zeskanować kod QR z żółtych plakatów akcji CZYTAJ PL rozwieszonych na terenie całej szkoły (również w bibliotece) lub wejść na stronę akcja.czytajpl.pl i uzyskać darmowy dostęp do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć wyjątkowe bestsellery bez podziału na książki młodzieżowe i dla dorosłych.

Miłośnicy literatury z łatwością wybiorą coś dla siebie spośród różnych kategorii np. Young Adult, reportaże, literatura piękna, obyczajowa oraz kryminały. Pobrane książki będzie można czytać na urządzeniach mobilnych oraz czytnikach elektronicznych inkBOOK oraz Kindle.

Chcesz do akcji zaprosić znajomych, którzy nie mają możliwości zeskanowania kodu QR? Nic prostszego! Wystarczy jedno kliknięcie, by dać bliskiej osobie dostęp!

  1. Wejdź do akcji Czytaj PL i naciśnij przycisk zaproszenia.
  2. Wybierz komunikator, za pomocą którego chcesz zaprosić znajomych do akcji.
  3. Wyślij do wybranej osoby tekst z zaproszeniem i cieszcie się czytaniem za darmo!

Po otrzymaniu zaproszenia wystarczy kliknąć w link, zalogować się lub zarejestrować na swoje konto na Woblinku i… tyle! W aplikacji można korzystać z darmowych bestsellerów do końca listopada!

Więcej o „Upoluj swoją książkę” na stronie akcja.Czytajpl.pl.

Koordynatorka przedsięwzięcia: p. Wioletta Klepacz.

 

 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content