Tydzień Noblowski w ZSS

Nagroda Nobla to najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane za wybitne osiągnięcia dla nauki.

Od 3 do 10 października 2023 r. odbywał się Tydzień Noblowski, który, jak co roku, był czasem wielkich emocji dla badaczy i naukowców.

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza szkoła wzięła udział w Tygodniu Noblowskim, zorganizowanym przez Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego. Przygotowano wystawę poświęconą historii nagrody, sylwetkom nagrodzonych w różnych dyscyplinach naukowych, w tym w dziedzinie literatury.

Sylwetki polskich noblistów i tych nominowanych do nagrody w dziedzinie literatury stanowiły temat odrębnej gabloty i konkursu Polscy nobliści – jak dobrze ich znasz? TEST dla prawdziwego fana literatury! Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach lub pogadankach na temat Tygodnia Noblowskiego, podczas których odtwarzali transmisje z uroczystego ogłoszenia nazwisk laureatów przez Komitet Noblowski, a także komentarze ekspertek i ekspertów Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego związanych z tegorocznym werdyktem.

30 października 2023 r. Adam Probierz (kl. 5 TdC ) otrzymał nagrodę za udział w konkursie organizowanym w ramach Tygodnia Noblowskiego. Gratulujemy!

Organizatorka przedsięwzięcia: p. Wioletta Klepacz.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content