Tydzień Noblowski w ZSS

Początek października to ważny czas dla świata nauki – przyznawane są Nagrody Nobla.

Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego po raz kolejny zorganizowało Tydzień Noblowski. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie wiedzy o Nagrodzie Nobla i jej laureatach, a szerzej – promowanie wiedzy, nauki, postaw prospołecznych oraz osiągnięć wyróżnianych Nagrodą Nobla, które zmieniają rzeczywistość i stają się częścią naszej codzienności.

Biblioteka ZSS w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wzięła udział w Tygodniu Noblowskim. Przygotowano wystawę poświęconą historii przyznawania nagrody, sylwetkom nagrodzonych w różnych dyscyplinach naukowych, w tym w dziedzinie literatury. Sylwetki i dorobek polskich noblistów stanowił temat odrębnej gabloty, kącika z wybranymi pozycjami książkowymi i konkursu To oczywiste, że znam noblistę! Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach lub pogadankach na temat Tygodnia Noblowskiego.

Za udział w Tygodniu Noblowskim Zespół Szkół Samochodowych otrzymał status szkoły partnerskiej.

Organizatorka: p. Wioletta Klepacz.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content