Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia 2024 roku obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Nasza szkoła kolejny raz propagowała wiedzę dotyczącą autyzmu poprzez różnego rodzaju aktywności. W tym roku można było pokonać ścieżkę sensoryczną, wykonać zadania usprawniające koncentrację uwagi czy spostrzegawczość, a także zostawić niebieski odcisk swojej dłoni na znak solidarności z osobami z autyzmem.

Dużym zainteresowaniem cieszył się przygotowany w specjalnym miejscu kącik relaksacyjny, gdzie młodzież mogła wypocząć.

Ważnym elementem obchodów było spotkanie z p. Izabelą Piotrowską – neurologopedką, pedagożką specjalną, wykładowczynią akademicką oraz z Olą -samorzeczniczką, działaczką na rzecz poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnością – i jej mamą. Spotkanie zatytułowane „ Poznaj, zrozum, zaakceptuj” pozwoliło lepiej zrozumieć z czym, na co dzień, mierzą się osoby ze spektrum autyzmu oraz ich rodziny.

Organizatorki przedsięwzięcia: p. Anna Humięcka, p. Iwona Jerzyło, p. Justyna Baliczak, p. Anna Michalak, p. Elżbieta Borowska, p. Beata Matusiak.

FB – hol

Kącik relaksacyjny

Spotkanie

Pozostałe

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content