Samochodówka w Berlinie

8 września 2023 r. młodzież ZSS pojechała na wycieczkę, tym razem do stolicy Niemiec – Berlina.

Miasto oferuje turystom szereg atrakcji. Młodzież zwiedzała m.in. Alexander Platz, pełną okazałych budynków i ambasad różnych krajów ulicę Unter den Linden, Bramę Branderburską, Reichstag. W planie wycieczki znalazło się również Muzeum Techniki i salon pokazowy Volkswagena – uczniowie oglądali najnowsze modele samochodów (np. Porsche), jeździli symulatorem pojazdów Formuły 1. Wszyscy podziwiali Berlin z kopuły widokowej.

Zwiedzający poznali miasto, jego zabytki oraz historię Ampelmana – postaci charakterystycznej dla Berlina, znajdującej się na sygnalizacji świetlnej. Spróbowali też lokalnych specjalności, takich jak: Carrywurst, Kartoffelsalat i Dönerkeb.

Zostało jeszcze tyle miejsc do obejrzenia! Może za rok?

Organizator wycieczki: p. Urszula Ignaczak.
Opiekunowie młodzieży: p. Emilia Basis, p. Katarzyna Bawolska, p. Katarzyna Dąbrowska, p. Anna Michalak.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content