Ogólnopolskie akcje czytelnicze: „Jak nie czytam, jak czytam” i „Czytanie na Polanie”

7 czerwca 2023 r. ZSS po raz pierwszy wziął udział w ogólnopolskich akcjach czytelniczych: „Jak nie czytam jak czytam” – organizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole” – oraz „Czytanie na Polanie” – pomysłodawca i główny koordynator Katarzyna Paliga – nauczyciel bibliotekarz ze SP nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej.

W tym dniu społeczność szkolna czytała w pięknych okolicznościach przyrody. Rozpoczęto od utworu noblistki – Wisławy Szymborskiej, której rok właśnie świętujemy. Po wspólnym, głośnym czytaniu, każdy z uczniów i nauczycieli mógł zagłębić się w lekturę swojej ulubionej książki, którą przyniósł do szkoły lub wypożyczył z biblioteki. Łącznie czytało 150 osób!

W bibliotece szkolnej została przygotowana tablica informacyjna „Bierzemy udział w…”.

Głównym cel podjętych przedsięwzięć to budowa pozytywnego wizerunku czytania; sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką; zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy, a chętnych będzie jeszcze więcej. Dziękujemy wszystkim za udział w  wydarzeniu.

Organizatorzy akcji: p. Wioletta Klepacz, p. Oliwia Ubecka z Samorządem Uczniowskim.

Czytanie na polanie

Jak nie czytam jak czytam

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content