„Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA” – XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Tegoroczna XX edycja odbywała się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA”.

W dniach 8-31 maja 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji przygotowano różne wystawy: „Cała prawda o bibliotekach i czytelnikach w memach”, „Sylwetki bibliotekarzy znanych, mniej znanych, dawnych oraz współczesnych” oraz wystawę poświęconą historii tego święta, zawierającą cytaty promujące czytanie i publikacje z wierszami. Społeczność szkolna mogła także wziąć udział w konkursie fotograficznym „Moja domowa biblioteczka”. Rozstrzygnięcie, wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce 1 czerwca 2023.

I miejsce w kategorii uczeń zdobyła Anastazja Arcimowicz (kl. 1 Cz).

I miejsce w kategorii nauczyciel zdobyła p. Karolina Wilmańska.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom biorącym udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorzy: p. Wioletta Klepacz, p. Oliwia Ubecka z Samorządem Uczniowskim.

 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content