Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji, przypadającego 16 listopada, uczniowie klasy 2TdC uczestniczyli w konferencji „Tolerancja w sztuce”, zorganizowanej przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

Młodzież wysłuchała prelekcji na różne tematy: Czy tolerancja to cecha charakteru?; Nauka tolerancji poprzez sztukę – twórczość artystyczna w resocjalizacji i wychowaniu; Granice wolności w sztuce i w życiu – zasady savoir – vivre; Cross – cultural savoir – vivre. Wszystkie wykłady, oprócz wielu ciekawych informacji, podkreślały prawo każdego człowieka do inności i jej poszanowania.

W konferencji brały również udział nauczycielki ZSS – p. Katarzyna Dąbrowska i p. Anita Kaniewska – Kwiatkowska.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content