IV międzynarodowa edycja akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

24 października 2023 r. społeczność Samochodówki wzięła udział w IV międzynarodowej edycji VIII ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM w Gorzowie Wielkopolskim.

Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

W tym dniu czytano wszędzie! W holu głównym szkoły zorganizowano głośne czytanie „Nad Niemnem” E. Orzeszkowej, nawiązując do akcji narodowego czytania. Czytano także w bibliotece, w salach lekcyjnych i zajęć pozalekcyjnych, w gabinetach: rewalidacji, doradcy zawodowego, pielęgniarki, pedagoga szkolnego, na schodach i na korytarzach oraz w gabinecie Dyrektora Szkoły. W czasie wybranych przerw nauczyciele czytali fragmenty „Nad Niemnem” przez radiowęzeł szkolny. Społeczność szkolna zaczytywała się w książkach przyniesionych z domu lub wypożyczonych z kącika czytelniczego Przerwa na czytanie. Miała również możliwość czytania z Legimi – bezpłatnie udostępniono 40 tytułów książek w formie e-booków lub synchrobooków w języku polskim, angielskim i ukraińskim dla różnych grup wiekowych– wystarczyło wejść na stronę www.legimi.pl/przerwa-na-czytanie.

Przeprowadzona akcja pobiła zeszłoroczny rekord – łącznie czytało 250 osób! (w 2022 r- 235). Ukazała czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, zachęciła młodzież do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu – zamiast spędzania przerwy z telefonem komórkowym przy uchu.

Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy, a chętnych do czytania będzie jeszcze więcej. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym wydarzeniu.

 

Organizatorzy: p. W. Klepacz – szkolny koordynator akcji, p. A. Humięcka, p. U. Fabijańska,
p. P. Gawinecka. p. M. Gurtowska – Grzegórska, p. O. Ubecka z Samorządem Uczniowskim i p. S. Woźnica.

 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content