III Międzynarodowa edycja akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

24 października 2022 r. Samochodówka wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie” organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Wydarzenie odbyło się w ramach „Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych” oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

W tym dniu czytano na przerwach – dosłownie wszędzie! W holu głównym szkoły w klimatycznej kawiarence „Pod Dynią”, w bibliotece, w salach – językowej, informatycznej, muzycznych zajęć pozalekcyjnych, w gabinetach: rewalidacji, pielęgniarki, pedagoga szkolnego, na schodach i na korytarzach, na boisku oraz w gabinecie pani wicedyrektor. Młodzież czytała książki przyniesione z domu, wypożyczone w bibliotece z „kącika czytelniczego” oraz kupione za symboliczną „złotówkę”. Łącznie czytało 235 osób!

Przeprowadzona akcja przyczyniła się do promocji czytelnictwa. Pokazała czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, zachęciła młodzież do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu – także podczas przerw lekcyjnych.

Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie”, a chętnych do włączenia się w akcję będzie jeszcze więcej. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu.

Organizatorzy akcji: p. W. Klepacz, p. O. Ubecka z Samorządem Uczniowskim – szkolni koordynatorzy, p. A. Humięcka, p. Małgorzata Gurtowska – Grzegórska, p. R. Smok i p. M. Woźniak.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content