II Międzynarodowa edycja akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

28 października 2021 r. społeczność Zespołu Szkół Samochodowych wzięła udział w II Międzynarodowej edycji akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie” organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Cele akcji to: promocja czytelnictwa, integracja środowiska szkolnego, pokazanie młodzieży, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Wydarzenie odbyło się w ramach „Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych” oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom”. 

W tym dniu młodzież i nauczyciele czytali na przerwach ulubione książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki. Czytano na korytarzach, na schodach, w bibliotece i w świetlicy szkolnej. Łącznie czytało 140 osób. 

Społeczność szkolna przekonała się, że każde miejsce i czas są dobre, by delektować się lekturą, a, cytując polską noblistkę Wisławę Szymborską, „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. 

#przerwanaczytanie  #przerwanaczytanie2021 

Organizatorzy: p. W. Klepacz, p. O. Ubecka z Samorządem Uczniowskim, p. A. Humięcka.

 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content