Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Na początku października 2023 roku w naszej szkole obchodzony był Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji.

W tym roku hasło przewodnie brzmiało: “Uczeń z dysleksją w cyfrowym świecie”.

Głównym celem przedsięwzięć było upowszechnienie wiedzy na temat dysleksji. W holu głównym szkoły pojawiły się obszerne gazetki informacyjno-edukacyjne skierowane do uczniów, nauczycieli i rodziców. Zorganizowana została gra terenowa, podczas której uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności. Kolejne ważne przedsięwzięcie to cyfrowe potyczki, polegające na wykonaniu zadań na komputerze. Każdy z uczestników zapoznał się również z korzyściami i zagrożeniami cyfryzacji.

Wyniki klasyfikacji:

I miejsce-Krzysztof Drzewiecki (kl. 1TsB)
II miejsce-Oliwia Gałan (kl. 1 LoA)
III miejsce- Jakub Najlepszy (kl. 1TsB)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Organizatorki: p. Anna Michalak, p. Iwona Jerzyło, p. Aleksandra Nawlicka, p. Agata Kurzępa.

 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content