Europejski Dzień Języków Obcych

Zespół nauczycieli języków obcych, kontynuując tradycję szkoły, zorganizował obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Tegoroczne wydarzenie słowno-muzyczne miało formę konkursu pt. The Voice of Samochodówka.

Koncert odbył się 13 października 2023r. po oficjalnej części obchodów 250. Rocznicy KEN. Zaprezentowano utwory w języku angielskim, niemieckim, greckim, ukraińskim a nawet zuluskim. Uczniowie z klas 5TsA, 5TdC, 4TiA, 4LoA, 3LoB, 2TdC, 2TsB i 2Az pojawili się na scenie w rolach legendarnych i współczesnych gwiazd: Bon Jovi , Irene Cora, Alvaro Soler czy Blanca. Zaprezentowano także tradycyjną pieśń Ukrainy “Hej, sokoły” oraz pochodzącą ze słonecznej Grecji “Kalimerę”. Utwór “Du bist der Wahnsinn” zaskoczył widownię nową aranżacją popularnego hitu disco polo “Jesteś szalona”. Niespodzianką był taniec do szlagieru “What a feeling”, którym pierwszoklasiści z “Jerusalema Challenge” udowodnili, że w grupie raźniej.

Koordynatorki wydarzenia: p. Monika Bienias i p. Emilia Basis przy współpracy nauczycieli języków obcych: p. Anny Augustynowicz, p. Urszuli Puchalskiej. p. Karoliny Wilmańskiej, p. Anny Trawińskiej – Jakubowskiej i p. Katarzyny Świecik.

Geleria zdjęć – Arkadiusz Augustynowicz

Geleria zdjęć – Krzysztof Kowalewski

Geleria zdjęć – Mikołaj Czerwiński

 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content