„Dzień Dawcy” w Zespole Szkół nr 8

10 stycznia 2024 roku Julia Krzemieńska i Michał Wałęsa – uczniowie z klasy 5 TdC naszej szkoły – jako wolontariusze Fundacji DKMS brali udział w „Dniu Dawcy” zorganizowanym w Zespole Szkół nr 8 we Włocławku.

Akcja polegała na zbieraniu materiału genetycznego, który może pomóc w zidentyfikowaniu dawcy szpiku kostnego, między innymi dla chorej nauczycielki z tej szkoły.

Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej akcji Fundacji DKMS „Komórkomania” kierowanej do szkół. Julia i Michał są z nią związani od momentu osiągnięcia pełnoletności. Biorą udział w różnych przedsięwzięciach publicznych organizowanych na terenie miasta Włocławek. Wykazują się profesjonalizmem i wysoką kulturą.

Gratulujemy wspaniałej postawy!

https://zs8wloclawek.pl/to-byl-wazny-i-piekny-dzien/

Opiekun: p. Agata Kurzępa.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content