Dzień bez plecaka w ZSS

Dzień bez plecaka (ang. no backpack day) to dzień wybrany przez samorząd szkolny, w którym chętni uczniowie oraz nauczyciele przychodzą do szkoły bez toreb i plecaków.

Rzeczy niezbędne do nauki przynoszą w wymyślonych przez siebie „torbach zastępczych’. Celem akcji jest zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych i problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata.

W naszej szkole dzień ten obchodzono 30 marca 2022 r. Uczniowie i nauczyciele wykazali się ogromną kreatywnością. Pojawiły się bolidy, kontenery na zwierzęta, podbieraki do ryb, Elmo na sankach oraz wózki dziecięce.

Samorząd szkolny dodatkowo zorganizował konkurs na najbardziej kreatywne zastępstwo plecaka. Na konkurs wpłynęło 20 zdjęć. W ogólnoszkolnym głosowaniu wygrał bolid FSO uczniów z kl. IV TsD – Juliana Madejczyka i Kacpra Rempalskiego.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów nastąpiło 4 kwietnia 2022 r.

Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomysłowość.

Organizator akcji: Samorząd Uczniowski.

GALERIA 1

GALERIA 2

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content