Akcja „Podaruj wiersz”

ZSS brał udział w ogólnopolskiej akcji społecznej „Podaruj wiersz” prowadzonej przez Fundację im. Zbigniewa Herberta oraz Bibliotekę Narodową w Warszawie.

Przygotowano specjalny kącik akcji oraz gablotę, w której znalazła się nota biograficzna Zbigniewa Herberta, wybrane wiersze oraz szczegółowe informacje na temat przedsięwzięcia (terminy, cel, działania). Wystawiono tomiki z wierszami Z. Herberta i innych znanych poetów, m.in. W. Szymborskiej, ks. J. Twardowskiego, M. Pawlikowskiej–Jasnorzewskiej, C. K. Norwida, L. Staffa, B. Leśmiana, E. Tkaczyszyna–Dyckiego, K. I. Gałczyńskiego. Wyłożono także karty papeterii „Podaruj wiersz”, na których każdy mógł odręcznie przepisać wybrany utwór. Ogłoszony został konkurs „Twórczość Zbigniewa Herberta – konkurs literacki”.

21 grudnia 2023 r. organizatorzy przekazali Kujawskiemu Stowarzyszeniu Abstynenckiemu „Wiślak” we Włocławku zalaminowane karty przepisanych wierszy, które zostały pozostawione w bibliotece szkolnej – aby, można było oddać je tam, gdzie słowo wiersza, niosące sens i nadzieję, dające oparcie, może być szczególnie potrzebne.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za udział w akcji.

Organizatorzy: p. Wioletta Klepacz, p. Oliwia Ubecka z Samorządem Uczniowskim.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content