Akcja czytelnicza online – „IV Interaktywna mapa literackich wspólnot” XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W dniach 8 – 15 maja 2023 r. uczniowie Samorządu Uczniowskiego ZSS wzięli udział w akcji czytelniczej online – „IV Interaktywna mapa literackich wspólnot” zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Celem przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, aktywizowanie uczniów do własnych poszukiwań czytelniczych oraz budowanie doświadczenia wspólnotowego.

W tym roku młodzież szukała książek propagujących wartości tworzące społeczność lub budujących wspólną przestrzeń, w których bohaterowie przyczyniali się do scalania poróżnionej społeczności lub otaczali ochroną słabszych. Książek o tolerancji lub wielokulturowości, ważnych dla danej społeczności w określonym czasie historycznym. Takie dzieła kształtują, łączą ludzi i stanowią bazę wspólnych odniesień. Sposobem „przypięcia” książki na mapie było wskazanie miejsca jej akcji.

„Interaktywna mapa literackich wspólnot” okazała się nie lada wyzwaniem dla wszystkich – lubiących nowe wyzwania i znających na pamięć fragmenty swoich ulubionych dzieł.

Link do mapy: TUTAJ

Szkolni koordynatorzy: p. W. Klepacz, p. O. Ubecka z Samorządem Uczniowskim.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content