XXXIII Olimpiada Teologii Katolickiej

Bóg jest miłością objawioną w Słowie – to temat XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej, której etap diecezjalny odbył się 12 stycznia 2023r. w Zespole Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza we Włocławku.

W rozgrywkach uczestniczyły 52 osoby, w tym 2 uczniów z naszej szkoły: Tomasz Majchrzak (kl. 2LoB) i Krystian Krzyżanowski (kl. 4TsD).

Uczestnicy zmagali się ze szczegółowymi pytaniami z zakresu Pisma Świętego, Magisterium Kościoła i wybranych pozycji książkowych dotyczących Słowa Bożego. Wykazali się wiedzą, zaangażowaniem i przenikliwością w rozwiązywaniu zadań testowych. T. Majchrzak otrzymał wyróżnienie za zdobycie IV miejsca w diecezji. To najwyższy wynik wśród uczniów włocławskich szkół średnich.

Gratulujemy. Zapraszamy do udziału w kolejnej Olimpiadzie.

Przygotowanie młodzieży do konkursu i opieka nad uczestnikami: p. dr Kasandra Witkowska.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content