XII edycja projektu “Kamienie Pamięci”

W lutym 2021 r. szkolne Koło Naukowe Historyków przystąpiło do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej “Kamienie Pamięci”.

Edycja realizowana w roku szkolnym 2020/2021, zatytułowana “Bohaterowie opozycji demokratycznej 1981-1983”, nawiązuje do 40. rocznicy wydarzeń Sierpnia 80′ i narodzin NSZZ “Solidarność” oraz 40. rocznicy wprowadzenia przez reżim komunistyczny stanu wojennego. Cel projektu to znalezienie bohatera lokalnego, często nieznanego lub zapomnianego i jego upamiętnienie – osoby zaangażowanej w działalność opozycji demokratycznej, represjonowanej, internowanej, więzionej po wprowadzeniu stanu wojennego, tworzącej konspiracyjne struktury, angażującej się w podziemny drugi obieg wydawniczy lub w innych formach występującej przeciwko komunistycznej dyktaturze w latach 1981-1983. Koło Naukowe Historyków znalazło takiego bohatera – to p. Dariusz Jaworski (1963-2020).

Koordynator projektu: p. Dariusz Koziński.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content