Wycieczka do Lublina

W dniach 28-29 maja 2024 roku klasa 2TsB wraz z wychowawczynią i opiekunami pojechała na wycieczkę do Lublina.

Pierwszy punkt wyjazdu to Muzeum w Bramie Grodzkiej i możliwość poznania historii miasta i jego wielokulturowej przeszłości. Następnie Muzeum Narodowe na Zamku – miejsce podpisania Unii Lubelskiej – oraz ocalałe z czasów wojny Kaplica Trójcy Świętej i wieża Don Żon. Kolejna atrakcja to Stare Miasto i podziemia pod rynkiem – połączone korytarze kamienic mieszczańskich, opowieści o handlu i życiu codziennym mieszkańców sprzed wieków, sceny pokazujące ocalenie miasta przed jednym z licznych pożarów. Ostatnie miejsce to Muzeum na Majdanku – poruszające doświadczenie, a jednocześnie ważna lekcja historii i czas refleksji nad przeszłością.

Organizatorka wyjazdu: p. Urszula Puchalska.
Opiekunowie młodzieży: p. Arkadiusz Augustynowicz i p. Dariusz Borowski.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content