Upoluj swoją książkę – 2022

Nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu „Upoluj swoją książkę”, będącego częścią kampanii CZYTAJ PL.

„Upoluj swoją książkę” 2022 największa w Polsce akcja promująca czytelnictwo! 

Fani literatury mogą za darmo pobrać aż 18 książek, wśród których znajdą tytuły królujące na listach bestsellerów, nagradzane, docenione przez krytyków i takie, które podbiły serca czytelników. Zależało nam na tym, by każdy znalazł na niej coś dla siebie – zarówno miłośnicy ambitnej literatury pięknej, jak i młodzież rozpoczynająca swoją czytelniczą przygodę, fani trzymających w napięciu kryminałów i ci, na których półkach króluje literatura faktu, osoby zakochane w pełnych emocji romansach i pasjonaci książek popularnonaukowych – powiedziała Urszula Chwalba, kuratorka programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, współorganizatorka akcji Czytaj PL.

Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Jest Treść? Jest Forma!” – bowiem kto czyta książki, ten ma formę, by prowadzić ciekawe rozmowy, rozwijać wyobraźnię, poszerzać horyzonty czy uczyć się nowych rzeczy. Bezpłatny dostęp do dzieł w formie e – booków lub audiobooków trwa od 2 do 30 listopada 2022 r.

Co należy zrobić, aby przeczytać książkę lub jej posłuchać?

  1. Pobrać na telefon lub tablet darmową aplikację Woblink ze Sklepu Google lub App Store (ewentualnie zaktualizować już posiadaną).
  2. Zalogować się na swoje konto lub stworzyć nowe.
  3. Zeskanować kod QR z plakatu lub z koszulki ambasadora akcji Czytaj PL i uzyskać darmowy dostęp do rewelacyjnych książek.

Plakat z kodem i instrukcją przyłączenia się do akcji można znaleźć w bibliotece szkolnej, w gablocie w segmencie C i D oraz w holu głównym szkoły, gdzie umieszczona została również koszulka ambasadora akcji Czytaj PL.

Uwaga! Wszyscy czytelnicy otrzymają 5 bezpłatnych e – zaproszeń dla znajomych (oni nie muszą już skanować QR kodu), by szerzyć dobro wszędzie tam, gdzie przedsięwzięcie nie dotarło. Po 30 listopada 2022 r. każdy uczestnik projektu będzie miał jeszcze 7 dni na dokończenie rozpoczętych książek.

Więcej o „Upoluj swoją książkę” na stronie akcja.Czytajpl.pl.

Koordynatorka przedsięwzięcia: p. Wioletta Klepacz.

 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content