Upamiętnienie generała Andersa

W dniach 16 i 17 lutego 2022 roku przedstawiciele klas 3 LoA i 3 LoB pod opieką nauczycielki historii p. Anity Kaniewskiej – Kwiatkowskiej wzięli udział w przedsięwzięciu zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej i III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku z okazji 80 – tej rocznicy ewakuacji ze Związku Radzieckiego żołnierzy Armii Polskiej przez generała Władysława Andersa.

Młodzież obejrzała filmy „Dzieci” i „Cichociemny z Włocławka”, wzięła udział w konkursie „Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie” i grze edukacyjnej „First to Fight. Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie 1939 – 1945”. Uczniowie mieli również okazję wysłuchać wykładu o Władysławie Andersie i wspomnień na temat generała, którymi podzieliła się jego córka Anna Maria Anders.

Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe upominki, a szkoła pakiet gier podarowanych przez Instytut Pamięci Narodowej.

Koordynator: p. Anita Kaniewska – Kwiatkowska

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content