Tydzień Noblowski w ZSS

W ramach obchodów „Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych” biblioteka Samochodówki wzięła udział w „Tygodniu Noblowskim” – święcie nauki, organizowanym przez Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego.

Główny cel przedsięwzięcia to propagowanie wiedzy o Nagrodzie Nobla i jej laureatach, a szerzej – promowanie wiedzy, nauki i postaw prospołecznych oraz osiągnięć wyróżnianych Nagrodą Nobla, które zmieniają rzeczywistość i stają się częścią naszej codzienności.

W październiku 2021 r. społeczność ZSS oglądała wystawę „Tydzień Noblowski” poświęconą historii przyznawania nagrody, sylwetkom nagrodzonych w różnych dyscyplinach naukowych oraz polskim noblistom. Z okazji 25 rocznicy przyznania Nobla Wisławie Szymborskiej pokazano jej dorobek literacki i ciekawostki z momentu wręczania nagrody. Na profilu CWiD UW na portalu YouTube młodzież odtwarzała transmisję z uroczystego ogłoszenia nazwisk laureatów, a także wysłuchała komentarzy ekspertek i ekspertów Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego związanych z tegorocznym werdyktem. Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach lub pogadankach na temat tygodnia noblowskiego.

Za udział w „Tygodniu Noblowskim” Zespół Szkół Samochodowych otrzymał status szkoły partnerskiej.

Organizator przedsięwzięcia: p. W. Klepacz.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content