Światowy Dzień bez Samochodu w ZSS

Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana corocznie 22 września, mająca wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach.

Tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. W zamian promuje się i motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. W wielu miastach, również na terenie Włocławka, kierowcy zwolnieni są z opłat za bilety, pod warunkiem posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Z okazji Światowego Dnia Bez Samochodu w holu głównym szkoły została przygotowana wystawa poświęcona historii tego święta, jego obchodach na świecie, w Polsce, a w szczególności we Włocławku, zawierająca ciekawostki o luksusowych samochodach oraz wiersze i zagadki o tej tematyce, z atrakcyjną infografiką. Społeczność szkolna mogła także wziąć udział w różnych konkursach.

11.10.2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursach organizowanych w ramach Światowego Dnia bez Samochodu.

Zwycięzcy:

I miejsce: Amelia Frydrych (kl. 3 TsA) i Cezary Sekuła (kl.3 TsA).
II miejsce: Nadia Grudzień (kl. 1 LoB) i Marika Chojnacka (kl. 1 LoB).
III miejsce: Wiktor Główka (kl. 1 TiA).

Gratulujemy !

Organizatorki: p. W. Klepacz i p. O. Ubecka z Samorządem uczniowskim.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content