Światowy Dzień bez Samochodu w ZSS

Światowy Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana corocznie 22 września.

Jej celem jest promowanie ekologicznych, niskoemisyjnych środków transportu, a także zwrócenie uwagi na negatywne konsekwencje używania samochodu jako środka indywidualnego transportu, szczególnie w dużych miastach. W Polsce obchodzona jest od 2004 r.

Z okazji Dnia bez Samochodu została przygotowana wystawa poświęcona historii święta, jego obchodów na świecie, w Polsce, w szczególności we Włocławku. Zawierała ciekawostki o luksusowych samochodach, wiersze i zagadki o tematyce motoryzacyjnej. Społeczność szkolna mogła wziąć udział w różnych konkursach.

23 października 2023 r. odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursach organizowanych w ramach Światowego Dnia bez Samochodu.

Zwycięzcy:

I miejsce – Nadia Grudzień (kl. 2LoB) i Marika Chojnacka (kl. 2LoB).
II miejsce – Oliwier Grudzień (kl. 1 Az).
III miejsce – Igor Zieliński (kl. 1 Az).

Gratulujemy !

Organizatorzy: p. Wioletta Klepacz i p. Oliwia Ubecka z Samorządem Uczniowskim.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content