Promocja zawodu kierowcy

7 października 2022 r. na szkolnym placu apelowym została przeprowadzona ogólnopolska akcja pt. ACTROS TEAM. RUSZAMY DO SZKÓŁ – PROMOCJA ZAWODU KIEROWCY.

Zespół Szkół Samochodowych był jedną z sześciu szkół w Polsce, biorących udział w przedsięwzięciu. To wyróżnienie dla naszej placówki!

W spotkaniu zorganizowanym przez Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, Mercedes-Benz Trucks Polska oraz Samochodówkę wzięło udział 160 uczniów z klas o profilu technik transportu drogowego i kierowca mechanik.

Cel akcji to przedstawienie zawodu kierowcy jako atrakcyjnej i prestiżowej profesji oraz przeciwdziałanie deficytowi kierowców na rynku pracy. Przedstawiciel ZMPD opowiedział o branży międzynarodowego transportu drogowego, zawodzie profesjonalnego kierowcy od strony teoretycznej. Natomiast p. K. Żółtek, znana jako Kate TruckDriverka, przedstawiła życie kierowcy od strony praktycznej. Odpowiadała także na liczne pytania uczniów. Jako ciekawostkę podała fakt, iż skończyła studia pedagogiczne, była nauczycielką, wybrała jednak „kierownicę”.

Młodzież oglądała pojazd Actros L Mercedes – Benz Trucks. Odważniejsi chętnie próbowali swoich sił za kierownicą tego auta. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od organizatorów drobne upominki.

Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły.

Zobacz też na Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce >>

Organizatorka akcji ze strony szkoły: p. Krystyna Pyda – kierownik szkolenia praktycznego.

FOTO: Anna Augustynowicz

Foto: Natalia Lewandowska

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content