Projekt Krokus

Jak co roku, jesienią, Zespół Szkół Samochodowych przystępuje do realizacji projektu „Krokus”.

19 października 2022 roku uczniowie klasy 1TdC posadzili na szkolnym klombie sadzonki otrzymane od Żydowskiego Muzeum Galicja.

Uczestniczyli również w zajęciach na temat Holokaustu, którym przyświecały słowa Ronalda Balsona: „Jest wiele powodów, aby poznawać Holocaust i o nim nauczać, ale chyba najważniejszym jest niedopuszczenie do tego, żeby się powtórzył”.

Projekt „Krokus”, koordynowany przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie, ma symbolicznie upamiętnić półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości pomordowanych w czasie II wojny światowej i ofiar Holokaustu.

Koordynatorka projektu: p. Anita Kaniewska – Kwiatkowska.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content