Projekt edukacyjny pt. ,,Jesteśmy strażnikami naszych braci”

80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

W związku z przypadającą 19 kwietnia 2023 roku 80. rocznicą powstania w getcie warszawskim młodzież naszej szkoły zrealizowała wiele przedsięwzięć mających na celu upamiętnienie tych, którzy podjęli się heroicznej walki o „godność”.

Uczniowie klasy 4TDC wraz z p. Katarzyną Dąbrowską realizowali projekt edukacyjny pt. ,,Jesteśmy strażnikami naszych braci”, w ramach którego przygotowali prelekcje, prezentacje, wykłady, zdjęcia i nagrania składające się na historię Zagłady Żydów z Włocławka i Warszawy w czasie II wojny światowej oraz powstania w getcie warszawskim.

W imieniu społeczności ZSS uczniowie klasy 4TdC uczestniczyli również w uroczystościach miejskich upamiętniających rocznicowe wydarzenia, składając, wraz z przedstawicielami władz Włocławka, kwiaty i zapalając znicze przy pomniku – macewie.

Galeria zdjęć


PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content