Profilaktyka spędzania czasu wolnego nad wodą

23 maja 2022r. uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym przez Włocławskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na temat profilaktyki bezpiecznych zachowań nad wodą.

Wakacyjna aura zawsze zachęca do wypoczynku nad wodą. Chociaż wakacje to czas beztroski, trzeba dbać o bezpieczeństwo swoje oraz najbliższych. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu.

Prowadzący szkolenie przypomnieli uczniom rodzaje zagrożeń, z jakimi mogą się zetknąć w okresie letnim nad wodą. Pokazali, w jaki sposób i przy pomocy jakiego sprzętu podejmować działania ratownicze oraz jak zachować się w poszczególnych przypadkach. Bardzo ważnym okazał się temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Należy pamiętać, że w wielu sytuacjach to właśnie taka pomoc ratuje życie drugiemu człowiekowi.

Organizatorki spotkania: p. Aleksandra Nawlicka i p. Anna Michalak.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content