Olimpiada Teologii Katolickiej

Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła – to temat XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej (OTK), której etap diecezjalny został rozegrany 9 marca 2022r. w Zespole Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza we Włocławku.

W rozgrywkach przedstawicieli diecezji włocławskiej brało udział 40 uczniów, wyłonionych z grona ponad 300 osób uczestniczących w etapie szkolnym.

W etapie diecezjalnym OTK wziął udział Tomasz Majchrzak – uczeń klasy 1 LOB naszej szkoły i zajął III miejsce w diecezji.

Uczestnicy zmagali się ze szczegółowymi pytaniami z zakresu Pisma Świętego, Magisterium Kościoła i wybranych pozycji książkowych dotyczących Bożego Miłosierdzia oraz jego przejawów w codzienności. Zarówno w części pisemnej jak i ustnej młodzież musiała wykazać się wiedzą, zaangażowaniem i przenikliwością w rozwiązywaniu zadań testowych.

Do udziału w Olimpiadzie ucznia przygotowywała dr Kasandra Witkowska.

Laureatowi i opiekunce serdecznie gratulujemy.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content