Obchody Dni Białej Laski

W dniach 12 – 19 października 2022 roku w ZSS odbywała się Kampania Społeczna z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski pod hasłem „Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mnie!”.

Młodzież poznawała problematykę osób niewidomych (gablota w holu głównym, pogadanki na zajęciach z wychowawcą), odwiedziła wirtualnie Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz pisała listy do koleżanek i kolegów z tego ośrodka. Plakaty promujące akcję oraz krótkie wypowiedzi osób niewidomych i słabowidzących, zwracały uwagę na ich problemy w społeczeństwie. Wszystkim przedsięwzięciom towarzyszyły białe baloniki.

Organizatorki: p. Justyna Baliczak i p. Agnieszka Galczak-Froch.

Za powyższe działania nasza szkoła otrzymała podziękowania i certyfikat.

 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content