Międzynarodowy Dzień Kropki

Od wielu lat wrzesień to miesiąc wyjątkowy dla uczniów na niemal całym świecie. Właśnie wtedy, w ponad 180 krajach obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Kropki” – święto kreatywności, odwagi i zabawy, które zostało zainspirowane opowiadaniem Petera H. Reynoldsa „Kropka”.

W dniach 15 – 21 września 2021 r. społeczność ZSS we Włocławku brała udział w tym globalnym wydarzeniu. Kropki królowały na ubraniach nauczycieli i uczniów. W bibliotece można było poznać historię powstania „Dnia Kropki”, wziąć udział w atrakcyjnych zabawach związanych z kropką, uczestniczyć w ciekawych konkursach, takich jak: „Malowane kropką”, „Bohater literacki w kropce”, „Wiersz o kropce”, „Te szalone kropki, kropeczki …”, „Kombinogram”, „Świat w kropki”, „Kropeczkowa sowa”.

28.09.2021 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie, podczas którego wręczono nagrody i dyplom za udział w konkursach – otrzymał je Wiktor Zamerski (z kl. 3 Dz).

Organizatorzy: p. O. Ubecka, p. W. Klepacz, p. A. Kurzępa, p. A. Humięcka, p. P. Szafrański.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content