Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego 2023 r. odbył się apel podsumowujący odchody “Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego”.

Podczas uroczystości przypomniano historię języka polskiego, recytowano najpiękniejsze utwory Wisławy Szymborskiej, Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza i Juliana Tuwima. Wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursów (ortograficznego, recytatorskiego, plastycznego i poetyckiego) realizowanych w ramach przedsięwzięcia. Całość uświetnił występ zespołu muzycznego, który zaprezentował współczesne interpretacje poezji śpiewanej.

Organizatorzy: p. Katarzyna Zasadzińska, p. Katarzyna Dąbrowska, p. Katarzyna Rzepecka – Paluch, p. Agnieszka Kuchta, p. Monika Jarlińska,
p. Sylwia Woźnica we współpracy z p. Agatą Kurzępą i p. Marcinem Woźniakiem.

 

Konkurs ortograficzny

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content