Kwietniowi Antypiraci

Po raz kolejny w naszej szkole miała miejsce ogólnopolska akcja czytelnicza „Kwietniowi Antypiraci” związana z poznawaniem i respektowaniem praw autorskich.

W tym roku odbyła się pod tytułem: „Odporni na epidemię dezinformacji”. W projekcie uczestniczyły szkoły z całej Polski. Zadaniem zespołów uczniowskich było uczestnictwo w konferencji „Lapbookowe ABC” oraz przygotowanie nietypowej książki na zadany temat, która zostanie udostępniona dla całej społeczności szkolnej w bibliotece. Obowiązkiem zespołu było również przygotować film lub relację fotograficzną z zawartością lapbooka. Nasza szkoła przygotowała krótki film, który został opublikowany na stronie akcji pod adresem: tutaj

ZSS reprezentowały uczennice: Oksana Bielak, Antonina Stawicka, Anna Szustowska i Anna Kryska z klasy 1 LoB. Efektem ich pracy jest Lapbook przedstawiający sposoby walki z fake newsami i dezinformacją. Ręcznie wykonaną nietypową książkę można obejrzeć w bibliotece. Szkoła wraz z uczestniczącą w tym przedsięwzięciu młodzieżą i nauczycielem otrzymała Certyfikat.

Organizator: Agata Kurzępa

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content