In memory of Ryfka/Rywka (Rebecca) Polacz

To tytuł publikacji będącej pokłosiem kilkumiesięcznej pracy uczniów Zespołu Szkół Samochodowych, realizujących projekt „Transport 77” . 

Książka jest opisem zadań wykonywanych przez uczniów, prezentuje efekty ich pracy i sposoby podsumowania projektu. Zawiera refleksje koordynatorki projektu – wicedyrektor ZSS p. Katarzyny Dąbrowskiej – oraz uczniów klasy 2 LoA tworzących biografię p. Ryfki/Rywki (Rebecci) Polacz z domu Gryn, urodzonej pod k. XIX wieku w Koninie, zamordowanej w obozie Auschwitz – Birkenau. Czytelnik znajdzie w niej zdjęcia francuskich dokumentów dotyczących bohaterki, prowadzonej w trakcie prac korespondencji, a przede wszystkim biografię p. Ryfki/Rywki (Rebecci) Polacz z d. Gryn opracowaną w języku polskim i angielskim. 

Książka jest dostępna w bibliotece szkolnej. Zachęcamy do jej przeczytania.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content