Gra terenowa o kardynale Wyszyńskim

Senat RP ustanowił rok 2021 Rokiem Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, wyrażając w ten sposób uznanie dla jednego z największych Polaków XX wieku, postaci szczególnie mocno związanej z Włocławkiem, której beatyfikacja nastąpi 12 września 2021 roku. 

10 września 2021 r. uczniowie klas pierwszych liceum i technikum wzięli udział w grze terenowej. Poszukując wyznaczonych baz, wykonywali wyznaczone zadania: odczytywali zaszyfrowane fragmenty wypowiedzi kardynała, poznawali jego życiorys, miejsca we Włocławku związane z tą postacią, tworzyli „żywe pomniki”, będące komentarzem do wylosowanych cytatów z twórczości ks. Wyszyńskiego. 

Udział w grze przybliżył młodzieży sylwetkę kapłana i stanowił element integracji uczniów klas pierwszych. 

Organizatorki: p. Kasandra Witkowska i p. Oliwia Ubecka.

 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content