Goście z Ukrainy

09.03.2022 r. Zespół Szkół Samochodowych odwiedzili goście z Ukrainy. Czworo dzieci w wieku 6, 8 i 13 lat oraz ich mamy przebywają we Włocławku od 27 lutego. Do granicy naszego państwa zostały odwiezione przez swych ojców. Grupa przyjaciół czekających po polskiej stronie przywiozła ich do Włocławka. Nasi goście pochodzą z regionu dniepropietrowskiego ogarniętego działaniami wojennymi.

Spotkanie w szkole zorganizowała p. A. Sokołowska, klasy 2 LoA i 3 LoA wraz z wychowawczyniami: p. K. Bawolską i p. M. Cześnin, przy współpracy innych nauczycieli ZSS. Uczniowie liceum o profilu psychologiczno – pedagogicznym przygotowali szereg atrakcji. Dzieci miały okazję zobaczyć budynek szkoły, pracownie przedmiotowe oraz sale zajęć pozalekcyjnych. Razem z młodzieżą rozegrały mecz towarzyski w siatkówkę, przygotowały atrakcyjny układ taneczny. Uczestniczyły także w zajęciach plastycznych.

Na zakończenie wzruszającego spotkania nasi goście otrzymali przybory szkolne oraz artykuły pierwszej pomocy. Dzieci spędziły w Samochodówce dzień pełen wrażeń i atrakcji. Ich uśmiechnięte buzie były najlepszym dowodem radośnie spędzonego czasu.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content