Finał akcji „Przepiszmy to!”

Od 21.11.2022 do 20.03.2023 r. ZSS brał udział w ogólnopolskiej akcji kaligraficznej „Przepiszmy to!” organizowanej przez Academy International Wawer, Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wawer oraz Warszawski Dom Kaligrafii.

To druga edycja przedsięwzięcia, tym razem przygotowana z okazji 80 – lecia pierwszego wydania “Małego Księcia”. Tegoroczne zadanie polegało na stworzeniu rękopisu dzieła napisanego przez A. de Saint-Exupéryego.

W przepisywanie książki zaangażowało się ponad 90 osób! Efektem kilkumiesięcznej pracy całego zespołu uczniów i nauczycieli jest księga, znajdująca się obecnie w siedzibie organizatorów w Warszawie. Po skończonej wystawie zostanie zwrócona do szkoły. Wtedy będzie można podziwiać wykonane prace.

Autorzy najpiękniejszych prac: K. Garlikowska (kl.3LoA), M. Glonek (kl.3 TiA), P. Glonek (kl.1 TiA), W. Kuczmarski (kl.4 TiB), M. Szczerbiak (kl.4 TsD), J. Kurowski (kl.4 TsD), A. Pupkowska (kl.3 LoA), W. Giętkowska (kl.3 LoA), B. Zdzienicki (kl.4 TiC), N. Lewandowska (kl.2 LoA), W. Zaborowski (kl.4 TsD), M. Kaniewski (kl.4 TiB), A. Kryska (kl.1 LoB), N. Malinowski (kl1 TiA), K. Ziomkowska (kl.4 LoB), M. Wysińska (kl.2 LoB), E. Jankowski (kl.3 Az), A. Moraczewski (kl.4 TiB).

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Dodatkowe informacje: Warszawski Dom Kaligrafii

Opiekunowie akcji na terenie szkoły: p. Agata Kurzępa, p. Justyna Baliczak, p. Sylwia Woźnica.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content