Dzień Pamięci o Holokauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości

19 kwietnia 2021 roku przypadła 78 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Samochodowych włączyli się w obchody Dnia Pamięci o Holokauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości.

Młodzież uczestniczyła w akcji “Żonkile” organizowanej przez Muzeum “Polin” – opublikowała swoje żonkile na portalu społecznościowym Facebook – Włocławska zapomniana ulica.

Klasa 2 LoA z nauczycielami, p. Magdaleną Cześnin i p. Katarzyną Dąbrowską, uczestniczyła w lekcji online przeprowadzonej przez p. Małgorzatę Grzankę, pracownika Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem.

Dyrektor szkoły p. Ryszard Suwała złożył kwiaty pod pomnikiem – Macewą – znajdującym się na terenie Zespołu Szkół Budowlanych we Włocławku.

Koordynator działań: p. Anita Kaniewska – Kwiatkowska.

[envira-gallery id=”502″]
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content