Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSS

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 r.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) tworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, zaś partnerem – Fundacja Orange. Główny cel przedsięwzięcia to inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W tym roku obchody DBI odbywały się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” i trwały do końca marca 2023 r.

Uczniowie Samochodówki wzięli udział w lekcjach online organizowanych przez Saferinternet.pl, konkursie na prezentację z wykorzystaniem niemieckiego słownictwa, mieli możliwość oglądania wystaw, otrzymywali przez dziennik elektroniczny pliki MP4.

W dniach 27–30 marca 2023 r. młodzież uczestniczyła w lekcjach i warsztatach prowadzonych przez nauczycieli Samochodówki oraz zajęciach prowadzonych przez zaproszonych gości – prelekcje związane z bezpieczeństwem w sieci wygłosili: „Bezpieczeństwo danych w Internecie” – przedstawiciele Fundacji STOP ZŁO, „Bezpieczeństwo w perspektywie wielokontekstowej” – przedstawiciele Straży Miejskiej, „Hejt” i „Bezpieczne linki” – przedstawiciele Fundacji ORANGE, „Jak nie zniszczyć swojej wolności uzależnieniem” – terapeuta ds. uzależnień, „Przestępstwo w sieci” – przedstawiciel Zakładu Karnego.

Na stronie szkoły w zakładce „Dla rodziców” zamieszczono poradniki dla rodziców.

Organizatorzy: szkolni koordynatorzy DBI: p. Wioletta Klepacz, p. Oliwia Ubecka, p. Anna Humięcka oraz p. Anna Augustynowicz, p. Małgorzata Gurtowska – Grzegórska, p. Sylwia Woźnica,p. Anna Grabowska – Dąbek, p. Rafał Rek, p. Marcin Woźniak, p. Łukasz Stasinowski, p. Robert Feter i p. Konrad Adamczewski.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content