Akcja z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia

W dniach od 14 do 25 listopada 2022 r. na terenie naszej szkoły realizowano przedsięwzięcie, w ramach którego uczniowie zdobywali wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów oraz brali udział w konkursie plastycznym pt. „W szponach nałogu – papierosy”.

Wyniki konkursu:

I miejsce (ex aequo): Patryk Glonek (kl. 1 TiA) i Marcel Glonek (kl. 3 TiA).

II miejsce (za wspólną pracę): Noemi Orzechowska (kl.2 TdC) i Wiktoria Ziółkowska (kl. 2 TdC).

III miejsce: Anna Augustyniak (kl 2 TdC), Paulina Nyks (kl. 2 TdC) i Katarzyna Wiśniewska (kl. 2 TdC).

Wyróżnienia otrzymali: Milena Dębicka (kl. 1 LoA), Miłosz Marcinkowski (kl. 3 LoA) i Mateusz Rubiecki (kl.1 TsA).

W ramach przedsięwzięcia przeprowadzono ankietę „Fakty i mity dotyczące palenia papierosów oraz pytania z tym związane”. Przygotowano gazetki na temat szkodliwości palenia, w których zwrócono uwagę na różne aspekty nałogu: chemiczny – związki chemiczne w papierosach i ich szkodliwość; religijny – łamanie przykazań, szacunek do wolności i zdrowia innych oraz medyczny – szkodliwość dla zdrowia. Odbyły się również specjalistyczne prelekcje.

Organizatorki: p. Katarzyna Bychowska, p. Anna Czarkowska, p. Magdalena Duklas, p. Anna Grabowska-Dąbek, p. Agata Kurzępa.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content